- Witamy w naszym kościele, turystom i wczasowiczom życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku.
- Kalendarz liturgiczny:
- Środa – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika
- Sobota – wspomnienie bł. Władysława Bukowińskiego, prezbitera
- Nabożeństwa czerwcowe w kościele w tygodniu po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy św. o 17.30. W kaplicy w Czernichowiance nabożeństwa po Mszy św. o 18.00, a w niedziele po Mszy św. o godz. 9.00.
- W najbliższy piątek przypada 2 rocznica śmierci ks. prałata Stanisława Szyszki, pierwszego proboszcza i budowniczego tego kościoła. Zapraszamy na Mszę św. o wieczną nagrodę dla niego w piątek o godz. 17.00.
- W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Po Mszy św. w czasie nabożeństwa będziemy modlić się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II i św. siostry Faustyny. Prosimy o przygotowanie próśb i podziękowań oraz złożenie ich w klęczniku św. Faustyny. W tych intencjach będziemy modlić się w czasie nabożeństwa.
- W poniedziałek (jutro) zapraszamy na Krąg Biblijny o godz. 19.00 na plebanii.
- Rycerze Kolumba zapraszają wszystkich mężczyzn kandydujących i chętnych do wstąpienia w szeregi Rady działającej przy Naszej Parafii Świętego Krzyża w najbliższy piątek 19 czerwca o godzinie 16:00 do Sali na Plebanii, gdzie zaplanowana jest uroczystość przyjęcia Nowych Braci. Po ceremonii przyjęcia zapraszamy Wszystkich Rycerzy Kolumba wraz z Kandydatami na Mszę Świętą o godzinie 17:00, po której nastąpi uroczyste wprowadzenie na Urząd. Zapraszamy wszystkich Braci wraz z Małżonkami i Rodzinami.
- Za tydzień na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy gościć chór Betuwe Cantocasio z Holandii.
- Zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza oraz scholę dziecięcą na ognisko przy plebanii na zakończenie roku szkolnego 20 czerwca 2026 r. o godz. 18.00.
- Zapraszamy na pielgrzymkę do Dębna, Niedzicy, Czerwonego Klasztoru i Litmanowej na Słowacji 18 lipca w sobotę. Zapisy w zakrystii.
- Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, warto wybrać coś dla siebie. Polecamy nasz nowy numer parafialnego Pomostu.
- W piątek swoje urodziny obchodził nasz organista Pan Grzegorz, polećmy go opiece Matki Bożej i św. Cecylii. Zdrowaś Maryjo…
- Bóg zapłać za sprzątanie kościoła siostrze Barbarze i paniom.