Galeria

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

2021-12-20 14:27
IV NIEDZIELA ADWENTU – 19 grudnia 2021 r.
 1. Serdecznie witamy w naszym kościele. Dziękujemy, że pamiętacie o przepisach sanitarnych, które służą naszemu zdrowiu.
 2. We wtorek 21 grudnia o godz. 19.30 w dolnym kościele posługujemy modlitwą wstawienniczą. Szczegóły w zakrystii.
 3. W czwartek o godzinie 17.00 ostatnie roraty dla dzieci. Przygotowane są dla nich nagrody. Dzieci niech przyniosą wyklejone plansze.
 4. Spowiedź św. przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej parafii będzie w czwartek w kościele od godz. 16.00 do 17.00.
 5. Chorych z sakramentami św. odwiedzimy przed świętami w czwartek (23 grudnia) do południa. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.
 6. W piątek wigilia Bożego Narodzenia. Ostatnie roraty dla dorosłych o godz. 7.00. Na tej Mszy św. nie będzie spowiedzi. Ten szczególny dzień zwłaszcza w tym roku przeżyjmy rodzinnie, łamiąc się opłatkiem i składając sobie życzenia. Jako duszpasterze dołączamy się do tych życzeń. Nie ma Mszy św. wieczornej.
 7. Zapraszamy do wspólnego przeżywania przyjścia Syna Bożego. Pasterka w Czernichowiance o godz. 22.00 i w Kuźnicach o godz. 22.00. W naszym kościele Pasterka o godz. 24.00 oraz dodatkowa Pasterka w kościele o godz. 22.00, aby jak najwięcej osób mogło bezpiecznie wspólnie modlić się w kościele. Składka z Pasterki przeznaczona jest na fundusz Obrony Życia SOS oraz pomoc samotnym matkom wychowującym dzieci. Bóg zapłać!
 8. Na Msze św. w tym szczególnym, świątecznym czasie zapraszamy w strojach góralskich.
 9. W sobotę uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. według porządku niedzielnego.
 10. W niedzielę Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. Składka przeznaczona jest na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Św. Jana Pawła II.
 11. W sanktuarium na Krupówkach w niedzielę uroczyste rozpoczęcie roku Świętej Rodziny. O godz. 11.00 uroczysta Msza św. i poświęcenie Ikony Świętej Rodziny.
 12. Ikonę Świętej Rodziny będziemy gościć w naszej parafii. Przywitanie w poniedziałek 27 grudnia o godz. 16.00. O godz. 17.00 Msza św. na rozpoczęcie peregrynacji z udziałem księży z naszego dekanatu. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00 w Czernichowiance. Na godz. 20.00 zapraszamy małżeństwa na nabożeństwo połączone z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Szczegółowy program podamy za tydzień. Pożegnamy ikonę Świętej Rodziny we 🌼wtorek🌼 28 grudnia Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00
 13. Bóg zapłać za artykuły spożywcze składane w adwencie do kosza, które trafiły do osób potrzebujących z naszej parafii. Pomoc dociera do wielu rodzin. Bardzo dziękuję paniom z Zespołu Charytatywnego i p. Bogdanowi za rozprowadzenie żywności. Zapalona świeca Caritas w czasie wigilii będzie nam przypominać, że pomogliśmy potrzebującym godnie przeżyć święta.
 14. Siostry Zakonne rozprowadzają poświęcone opłatki na stół wigilijny.
 15. Młodzież rozprowadza sianko.
 16. Polecamy lekturę prasy katolickiej w podwójnym wydaniu z ciekawymi, świątecznymi artykułami i dodatkami, które pomogą nam głębiej przeżyć Święta Narodzenia Pańskiego.
 17. Bóg zapłać Siostrze, Paniom i p. Bogdanowi za sprzątanie kościoła.