Galeria

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

2019-04-21 10:43
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 21 kwietnia 2019r.
 1. Dzisiaj przeżywamy dzień szczególny, niedzielę niedziel czyli Wielkanoc. Witamy w naszym kościele parafian i gości.
 2. Z racji świąt życzymy by Zmartwychwstały Chrystus wzmacniał otrzymaną na chrzcie św. wiarę, obdarzał nadzieją i dodawał sił do realizowania na co dzień autentycznej miłości.
 3. Dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie przeżywali Triduum Sacrum. Szczególne podziękowania kierujemy do tych, którzy pomogli nam przeżyć te Święte Dni. Siostrze Barbarze za dekorację kościoła. Ks. Rafałowi za projekt ciemnicy, grobu  i ich przygotowanie z siostrą, panem Bogdanem, państwem Łapka i p. Urszulą Staszel. Ks. Prałatowi za pomoc w konfesjonale i głoszone Słowo Boże. Ks. Michałowi, lektorom, ministrantom i oazie za przygotowanie i prowadzenie liturgii oraz radzie duszpasterskiej. Panu organiście, kapeli góralskiej oraz zespołowi „Turliki” z panią Ewą za prowadzenie śpiewu. Dziękujemy grupom parafialnym, które włączyły się w prowadzenie adoracji. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej. Dziękujemy Apostołom, którzy wzięli udział w obrzędzie umycia nóg.
 4. Jutro drugi dzień Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. jak w niedzielę. Składka jest przeznaczona na potrzeby UPJP II.
 5. Cała oktawa Zmartwychwstania Pańskiego ma uroczysty charakter stąd w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. Bóg zapłać za produkty żywnościowe, które zostały przekazane potrzebującym z naszej parafii oraz za ofiary na ten cel złożone w Wielki Czwartek, a pani Krystynie i Bogusławie za pomoc w organizacji całości.
 7. Kancelaria we wtorek popołudniu nieczynna. Przepraszamy.
 8. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VI SP zapraszamy w czwartek 25 kwietnia na Mszę św. o godz. 17.00, a po niej spotkanie w salce pod kościołem.
 9. Zapraszamy rodziców z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. na spotkanie w czwartek 25 kwietnia o godz. 18.40 w kościele.
 10.  W piątek wspominamy Matkę Bożą Dobrej Rady, patronkę kaplicy w Kuźnicach. Msza św. o godz. 8.00.
 11. Dzieci prosimy o przyniesienie skarbonek  z jałmużną wielkopostną /otrzymały je w I niedzielę Wielkiego Postu/  za tydzień na Mszę św. o godz. 12.00.
 12. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Jest wiele ciekawych artykułów i pozycji, które pomogą umocnić naszą wiarę w zmartwychwstanie Chrystusa. W Gościu polecamy
 13.  Bóg zapłać Siostrze i Paniom za sprzątanie kościoła. W tym okresie panie miały szczególnie dużo pracy.

Podziękowanie: cukierniom - Gabi, Samanta i W Podwórku oraz Grocie/

Tydzień temu Ks. Arcybiskup pobłogosławił p. Bogdana Kanię czyniąc Go Nadzwyczajnym Szafarzem Komunii św. Fragmenty słowa Ks. Arcybiskupa:

Pierwszym i podstawowym zadaniem nadzwyczajnych szafarzy jest posługa wśród chorych… Drugim ważnym zadaniem świeckich szafarzy jest pomoc w udzielaniu Komunii św. podczas celebracji, szczególnie gdy zaistnieje szczególna potrzeba…. Świeccy pomocnicy w udzielaniu Komunii św. zostają powołani spośród Was. Prawdopodobnie znacie ich dobrze. Zostali oni przygotowani do tej posługi podczas specjalnych spotkań formacyjnych i otrzymali błogosławieństwo na tę misję. Proszę Was zatem, abyście zaakceptowali ich posługę z wiarą, gdyż posyłam ich do Was zatroskany o życie sakramentalne Waszej wspólnoty.

Niezwykłemu wydarzeniu, jakim był pusty grób Chrystusa, towarzyszyło ukazanie się aniołów, którzy rzekli do niewiast: ”Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma Go tutaj; zmartwychwstał”. Życzę, aby rozważanie tych prawd podczas Świąt Wielkanocnych budziło w Was radość i pokój, a równocześnie ogromną wdzięczność wobec Boga, że w swoim Synu Jezusie Chrystusie dał nam tak wielkiego Zbawiciela i Odkupiciela.

Marek Jędraszewski  Arcybiskup Metropolita Krakowski

Kalendarz

n p w ś c p s
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 

Odwiedzający

 • Wyświetleń: 17872652
 • Odwiedzających: 219780
 • Od: 07-18-2013

Kto przegląda

Obecnie przegląda 1 gość .

Polecamy

Parafia Świętego Krzyża Zakopane     telefon: 880314184 / 18 20 639 71     email:parafia@swkrzyz-zakopane.pl

Zakopane ul.Chałubińskiego 30
34-500 Polska


(c) 2013 Wszelkie Prawa Zastrzeżone